Post by surmiakthersurmi on Nov 11, 2024 4:57:54 GMT -6
и присъщата динамика на резервоара работят в подобни времеви мащаби, данните от сензора могат да бъдат въведени директно в резервоара. Времевите мащаби на системата могат да бъдат адаптирани за разрешаване на различни други проблеми.
„Откриваме, че радарните данни за различни жестове с ръце се откриват в нашия хардуерен резервоар с прецизност, която е поне толкова добра, колкото и най-съвременният софтуерно-базиран невронно-мрежов подход“, заключават изследователите в своята статия в Природни комуникации . Според Бенеке трябва да е възможно по-нататъшно подобрение по отношение на процеса на четене, който в момента използва магнитно-оптичен микроскоп с ефект на Кер (MOKE). Вместо това използването на магнитен тунелен възел може да помогне за намаляване на размера на цялата система. Сигналите, предоставени от магнитен тунелен възел, вече се емулират, за да се демонстрира капацитетът на резервоара.
Потенциал за бъдещо развитие
Още през ноември 2022 г. изследователският екип на професор Mathias Kläui в JGU съобщи за първоначални пробиви в изчисляването на брауновските резервоари.
В сътрудничество с професор Йохан Ментинк от университета Данни за телеграма Radboud в Ниймеген, Холандия, те успяха да създадат прототип на система, която комбинира тези два изчислителни метода. Изследването, публикувано сега в Nature Communications, включва и производителя на чипове Infineon Technologies.
Допълнителна подкрепа беше предоставена от Трансрегионалния изследователски център за сътрудничество 173 „Spin+X – Spin в неговата колективна среда“, финансиран от Германската изследователска фондация (DFG), изследователската област на най-високо ниво на JGU „TopDyn – Динамика и топология“ в JGU също като проект Emergent Algorithmic Intelligence, спонсориран от фондация Carl Zeiss. Освен това изследването е финансирано от Европейския съюз като част от проекта ERC Synergy Grant 3D MAGiC и проекта NIMFEIA.
Професор Mathias Kläui очаква, че изчисленията на Брауновия резервоар вероятно ще претърпят бързо по-нататъшно развитие в бъдеще, особено с помощта на търговски партньори, които предоставят случаи на употреба в реалния живот.
Справка: „Разпознаване на жестове с изчисляване на Браунов резервоар, използвайки геометрично ограничена динамика на скайрмион“ от Гриша Бенеке, Томас Брайън Винклер, Клаус Рааб, Маартен А.